Książkowe premiery na wrzesień 2018


Ostatni miesiąc moich wakacji zapowiada się niezwykle owocnie, biorąc pod uwagę liczbę interesujących premier książkowych, które będą miały wtedy miejsce. Dzisiaj kilka słów o powieściach, które ukażą się na rynku wydawniczym w nadchodzącym miesiącu i których recenzje będziecie mogli przeczytać na Kulturalnej meduzie.

5 września

„Królewski zdrajca‟ – Jeff Wheeler
(Królewskie źródło tom 3)


Owen Kiskaddon – lord Ceredigionu i diuk Marchii Zachodniej – z lękliwego chłopca stał się wysokim rangą oficerem na dworze króla-regenta, Severna Argentine’a. Nadal służy nieobliczalnemu, opętanemu żądzą władzy tyranowi, w duchu marzy jednak o pozbawieniu go tronu. Gdy nadarza się okazja, Owen bierze sprawy w swoje ręce, a u jego boku staje nieoczekiwanie piękna sojuszniczka... Czy wspólnie uda im się pokonać Severna Argentine’a i przywrócić pokój w Królewskim Źródle? A może chaos zwycięży miłość i ziemia spłynie krwią niewinnych ofiar? 

14 września

„Dwór cierni i róż książka do kolorowania‟

Obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośników twórczości Sarah J. Maas i pasjonatów kolorowania.

Książka składa się z fragmentów powieści z cyklu Dwór cierni i róż, również tych jeszcze niepublikowanych, które opatrzono bogatymi i precyzyjnymi ilustracjami. Pozwalają one zagłębić się w świecie Feyry i Rhysanda i ponownie przeżyć przygody nieustraszonej łowczyni.

19 września

„Okrutny książę‟ – Holly Black
(The Folk of the Air tom 1)

Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, bajecznego Elysium. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów – lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę Cardan, najmłodszy i najokrutniejszy z potomków Najwyższego Króla.

By zdobyć pozycję na Dworze, musi rzucić Cardanowi wyzwanie – a następnie ponieść konsekwencje.

Jude poznaje labirynt intryg i ułudy, odkrywa własną przebiegłość i to, że zdolna jest zadać ból, a nawet śmierć. Gdy za sprawą zdradzieckich knowań elfowym dworom zagraża niebezpieczeństwo pogrążenia się w chaosie krwawej wojny, Jude gotowa jest narazić życie, by ocalić siostry i Królestwo.

Pierwsza część trylogii o podstępach i żądzy władzy, czarach i magii – razem z Jude odkrywamy misterną sieć elfowych intryg.

„Pierwszy rok‟ – Rachel E. Carter
(Czarny mag tom 1)

Rudowłosa piętnastolatka Ryiah (zwana Ry) i jej brat bliźniak Alexander mają jedno marzenie: zostać magami. Realizacja tego celu się przybliża, gdy zostają przyjęci do Akademii Magii. Okazuje się jednak, że kandydatów na adeptów jest wielu, zaś rodzeństwo wyróżnia się na tle rówieśników niskim pochodzeniem, brakami w wiedzy i niedostatkiem siły fizycznej. Wywodzący się z arystokratycznego rodu książę Darren i jego przyjaciółka Priscilla szczególnie dają odczuć rodzeństwu, gdzie jest ich miejsce.

Ry odstaje od grupy tak wyraźnie, że padają nawet sugestie, iż powinna zrezygnować. Dziewczyna jednak się nie poddaje, potajemnie przesiaduje w bibliotece, ćwiczy walkę wręcz z córką rycerza Ellą.

Nieoczekiwanie z pomocą Ry przychodzi jej dotychczasowy wróg, Darren. Chłopak zaczyna okazywać jej swoją sympatię. Czy to podstęp? Czy Ry uda się zdać egzaminy i kontynuować naukę w wymarzonej szkole?

Opowieść o Ryiah i Alexie, młodych adeptach Akademii Magii, to pierwsza część trzytomowej sagi Czarny Mag.

„Małe Licho i tajemnica Niebożątka‟ – Marta Kisiel
(Małe Licho tom 1)

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża… a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.

Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?

26 września

„Pocałunek szpiega‟ – Erin Beaty
(Trylogia szpiega tom 2)


Kapitan skrywający sekret.
Szpieg wysłany z misją.
Królestwo o włos od klęski.

Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg, teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci i czekać na Alexa, wyjeżdżającego na kolejne misje wojskowe. Kolejnym zadaniem kapitana Alexa Quinna jest wyszkolenie nowego oddziału – ale czy rzeczywiście tylko o to chodzi?

Gdy Sage domyśla się prawdziwego celu tej misji, wykorzystuje okazję, by ponownie przysłużyć się królestwu, a przy tym towarzyszyć swojemu narzeczonemu.

Alex nie jest jednak zachwycony obecnością ukochanej na trudnej misji, zaś jej upór i jego skrytość tylko pogarszają sprawę. Jak poradzi sobie Sage, gdy zrządzeniem losu zostanie oddzielona od reszty oddziału i wbrew swojej woli zapuści się daleko na terytorium wrogiego kraju? Czy w nowym miejscu zdoła utrzymać – w sekrecie tożsamość własną i swojego podopiecznego? Tym razem nie tylko jej królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie…

Na które premiery najbardziej czekacie?

Komentarze

  1. Nie znalazłam żadnego "must have", ale może z czasem się to zmieni, jeśli i ja pokocham twórczość pani Kisiel. :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzy ostatnie są dla mnie najbardziej interesujące. :)
    Oprócz tego nie mogę się doczekać nowej powieści Kerstin Gier "Podniebny", mimo że mam obawy, że nie dorówna tym poprzednim.

    swiatwedlugkasi.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie czytałam o tej powieści i sama jestem ciekawa! Wydaje mi się, że będzie urocza :)

      Usuń
  3. Z utęsknieniem czekam na "Małe Licho" :).

    OdpowiedzUsuń
  4. Zdecydowanie najbardziej czekam na "Okrutnego księcia". Od bardzo dawna czekałam na polską premierę tej książki :D
    Pozdrawiam!
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też jestem jej bardzo ciekawa :) Słyszałam wiele dobrego na temat tej powieści!

      Usuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza