Bardzo bohaterski Book TAG


Ostatnimi czasy nagromadziłam bardzo dużo TAGów do zrobienia, których z różnych powodów nie miałam czasu, możliwości realizować. To dlatego teraz biorę się do pracy i ponownie będziecie mogli zobaczyć na Parzydełkach więcej tego typu postów. Dzisiaj przed wami Bardzo bohaterski Book TAG do którego zostałam nominowana przez Olę K.

1. Bohater dobry do szpiku kości
Pierwsza osoba, która przyszła mi do głowy nawet nie pochodziła z książek, ale ponieważ jest to book TAG, to postanowiłam przypisać do tej kategorii Maxona z cyklu Selekcja Kiery Cass. Było to lekkie, ciekawe czytadło, w którym można było spotkać księcia bez skazy. Zawsze chciał czynić dobrze, mieć swoje szczęśliwe zakończenie u boku ukochanej i robił wszystko, aby to osiągnąć (wszystko oprócz tego, co było złe). Myślę, że w ten sposób idealnie pasuje do opisu dobry do szpiku kości.

2. Całkiem niezły bohater
I teraz zależy w jakim kontekście! Osobiście szukałam takiego bohatera książkowego, którego bardzo lubię, ale nie uwielbiam i który jednocześnie nie prezentuje cech krystalicznie dobry albo całkiem zły. W związku z tym padło na Rowana z serii Szklany tron.

3. Bohater słodki aż do bólu zębów
Licho z Dożywocia jest bohaterskim aniołem. Nikt mi nie powie, że nie! Był gotowy ratować wszystkich w swoich różowych bamboszkach i zawsze troszczy się o najbliższych. Do tego zdecydowanie można uznać go słodkiego, któremu wszyscy życzą tego, co najlepsze w życiu.

4. Bohater tragiczny niebanalnie
Rhysand, Rhys, Rysiu, Rysiątko...  Już w Dworze cierni i róż go lubiłam, ale po Dworze mgieł i furii doszłam do wniosku, że szczerze go uwielbiam. A po zapoznaniu się z całą jego historią, bezsprzecznie zaliczam go do grona tragicznie pokrzywdzonych przez los. 

5. Bohater przereklamowany
Swego czasu byłam ogromną fanką Pamiętników wampirów - zarówno książek, jak i serialu (ten drugi udało mi się w akcie masochizmu niedawno dokończyć). W każdym razie - gdy zastanawiam się nad wersją powieści, to zdecydowanie do przereklamowanych bohaterów można zaliczyć Elenę Gilbert, która zamieniała się w wampira, umierała, wracała do życia, znowu jej się coś działo i tak ciągle i w kółko.


6. Bohater cichy
Potraktowałam tę kategorię trochę dosłownie i wybrałam Rylera z Unbeautiful. Chłopak był niemową, ale to nie zaważyło na jego bohaterstwie. Porwał się za niebezpieczne zadanie, wpakował się w niemałe kłopoty oraz obrał sobie za cel chronić dziewczynę, którą kochał.

7. Bohater prawdziwy
Cóż to byłby za Book TAG bez wspominki o Brandonie Sandersonie? Ten autor ma niesamowity talent do tworzenia postaci, które są niebywale ludzkie w swoich zachowaniach. Niezależnie od tego, czy mają magiczne moce czy nie - nie zdziwiłabym się, gdyby taka osoba istniała. To dlatego zdecydowałam się na Kelsiera z Z mgły zrodzonego. Bohatera, który przez legendy urósł do rangi boga, ale zanim to nastąpiło był człowiekiem, prawdziwym bohaterem. 

źr. shilesque.deviantart.com

8. Bohater nie z tego świata
Cóż, właściwie to większość postaci mogłabym zaklasyfikować jako "nie z tego świata". Mogłabym tutaj też podpiąć pewien serial o tym tytule. Zamiast tego zdecydowałam się na Aslana z Opowieści z Narnii, który był jednocześnie ze świata z Narnii i spoza niej, był bliski nam i jednocześnie obcy. Z jakiegoś powodu doskonale pasuje mi do tej kategorii.

Do TAGu nominuję wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zrobić tego TAGu, a mają taką ochotę!

Komentarze

  1. Zadziwiające, jak bardzo Aslan pasuje do kategorii bohatera nie z tego świata! Nie wpadłabym na coś takiego xD
    Rhysand ciekawi mnie coraz bardziej! Chciałabym już przeczytać Dwór cierni i róż...
    Bardzo fajny TAG! ^_^

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza