Poznaj swojego dożywotnika book TAG

Dzisiejszy TAG został przygotowany przez KittyAillę, która (podobnie jak ja) jest ogromną fanką twórczości Marty Kisiel. Osobiście zawsze wyczekuję informacji dotyczących nowych powieści napisanych przez ałtorkę. A teraz, w oczekiwaniu na Toń, mogę jedynie wykonać ten TAG i zaprosić was do lektury!

Testament, czyli poznaj swojego dożywotnika
(stworzenie, najlepiej z książki fantasy)
Książka: Summoner. Zaklinacz. Początek Taran Matharu

Okazuje się, że moim dożywotnikiem zostanie Ignatius. Nie powiem, ten poczciwy, opiekuńczy demon jest całkiem niezłym wyborem. Za dużo nie wymaga, nie jest gadatliwy i upierdliwy. Ot takie małe, słodkie i spokojne.

Talent, czyli specjalna umiejętność twojego dożywotnika
(umiejętność)
Książka: Dziedzictwo ognia Sarah J. Maas

Całkiem nieźle się złożyło, bo natrafiłam na fragment z podpalaniem przez Cealenę stosów. A biorąc pod uwagę, że to w sumie jest także zdolność Ignatiusa, to wszystko gra i buczy. Póki to stworzenie nie postanowi zhajcować mi domu, to będę szczęśliwa!


Lichotka, czyli odziedziczone z dożywotnikiem lokum
(miejsce, najlepiej budynek)
Książka: Z mgły zrodzony Brandon Sanderson

Opiekować będę się sklep Clubsa, które nie było wcale złym miejscem. W gruncie rzeczy było przyjemne, o ile budynek stoi po wszystkich wydarzeniach z tej trylogii...

Krakers, czyli niespodziewany lokator, który będzie przygotowywał posiłki
(istota, stworzenie lub osoba)
Książka: Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery

Och, nie mogłam trafić lepiej! Maryla będzie dla mnie gotować! Cóż za wspaniała wiadomość. Nieważne, czy będzie mi grozić wojna, Zniszczenie, podpalenie i inne nieszczęścia, grunt, że ta rezolutna kobiecina odpowiada za moją kuchnię.

Panicz Szczęsny, czyli duch, który postanowi spędzić z Tobą resztę życia (oczywiście Twojego)
(osoba)
Książka: Dwór cierni i róż Sarah J. Maas

Przed chwilą pisałam, że mam szczęście. Zmieniam zdanie o sto osiemdziesiąt stopni. Mam pecha. Ogromnego pecha. Trafiłam bowiem na Amaranthę... A tej kobiety nikt nie chce widzieć na oczy, więc spędzenie reszty życia w jej towarzystwie brzmi jak istna tortura, na którą nie pomogą nawet ciasta Maryli!


Carmilla, czyli najbliższa ci osoba, która będzie próbowała wyjaśnić wszystko racjonalnie
(osoba)
Książka: Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta Claire North

Pierwszą osobą, która mi się natrafiła był Harry August. Biorąc pod uwagę, jak poukładanym, doświadczonym przez życia człowiekiem był, to nie muszę się o nic martwić. Jestem przekonana, że dobrze się dogadamy, a on zadba o racjonalność naszego dożywocia.

Licho i bamboszki, czyli co otrzymasz od swojego dożywotnika
(przedmiot)
Książka: Listy do utraconej Brigid Kemmerer

Od Ignatiusa otrzymam list, co mnie trochę (bardzo) zaskakuje. Mianowicie, nie jestem pewna, jak on mógłby go napisać. Wynika więc z tego, że zrobił to ktoś inny. A skoro tak, to... kto? Dlaczego? Po co? Co jest w tym liście? Czy to poprzedni właściciel sklepu Clubsa? Clubs? Czy to ty?


Tesco, czyli Twoja oaza spokoju od codzienności dożywocia
(miejsce)
Książka: Lato koloru wiśni Carina Bartsch 

Moją oazą spokoju będzie sklep z płytami, chociaż wolałabym księgarnię. Aczkolwiek mogłam trafić gorzej, bo w okolicach tej sceny główna bohaterka wstępuje także do sklepu z bielizną, także zdecydowanie ciekawiej brzmi słuchanie nowych zespołów i odcinanie się od świata.

Turu Brząszczyk, czyli kto będzie podtrzymywał dobry nastrój wśród dożywotników
(osoba, stworzenie lub istota)
Książka: 7 razy dziś Lauren Oliver

Cóż, Sam Kingston nie brzmi na całkiem zły wybór. Mogłam trafić o wiele gorzej. A kiedy dziewczyna w końcu się ogarnia, to była naprawdę pogodna i odpowiedzialna. Poza tym zawsze odczuwałam wobec niej sympatię, więc nie mogę narzekać.

Tsadkiel, czyli lokator-perfekcjonista, który będzie uprzykrzał wszystkim życie
(osoba lub stworzenie)
Książka: Druga szansa Katarzyna Berenika Miszczuk

Okay, to nie będzie "uprzykrzanie życia", to będzie piekło na kółkach. Trafiła mi się Zofia i nie wątpię, że zrobi ona wszystko, aby nasze życie w sklepie Clubsa było najgorsze jak to tylko możliwe!

Dożywocie, czyli jak podoba ci się twoja nowa reszta życia?
Moje życie w sklepie Clubsa będzie dość ciekawe i pełne wrażeń. Pojawią się w nim wzloty i upadki, pewnie tragiczne osoby, które ciężko będzie mi znieść, ale też te pełne serca, ciepła i rozsądku. W związku z tym wierzę, że jakoś uda mi się szczęśliwie przejść przez taką formę reszty mojego życia!

Forum opiekunów dożywotników, czyli kogo jeszcze nominujesz do otrzymania testamentu:
Ognista strzała - nie masz wyboru

Komentarze

 1. Niedawno skończyłam czytać "Drugą szansę" i rozumiem Twój ból co do Zofii ;P Wyrazy współczucia! Nie licząc jej i Amaranthy, to miałaś szczęście do tego losowania :) Świetny TAG! Pozdrawiam :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, one dwie są straszne! Oprócz tego nie narzekam :D

   Usuń
 2. Ej...
  Jaka Toń?!
  Jak mogłam przeoczyc taki super tag? ><
  Zrobię go! Żebyś wiedziała, że zrobię! :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toń - książka Kisiel, która pojawi się w 2018 ^^

   Usuń
 3. Zofia, brr xD
  Ignatius - zazdroszczę <3
  Cieszę się, że ci się podoba twoje Dożywocie :D Może ta A.... coś tam z książki Maas skończy jak Panicz Szczęsny? :D Wtedy chyba się ucieszysz :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza