Zatytułuj swoje życie Book TAG


Zatytułuj poszczególny aspekty swojego życia używając tytułów przeczytanych książek. Bookworm nominowała mnie do świetnego TAG-u, którego nie potrafię wziąć w całości na poważnie, więc odpowiadając na niektóre pytania potrzebuję posługiwać się sarkazmem, więc... zacznijmy. 

1. Zatytułuj swoje życie: Prawa Murpy'ego (Arthur Bloch)
Prawa Murphy'ego – jeżeli coś może się nie udać, nie uda się na pewno. Może moje życie nie jest tak pesymistyczne, jak dyktuje to prawo, jednak wiele historii, z których dzisiaj się śmieję (choć wcześniej miałam ochotę zapaść się pod ziemię), bez oporów można wpisać w groteskowe podejście Blocha.

2. Idealny weekend: Idealny stan (Brandon Sanderson)
Cóż może być bardziej idealnego od samego w sobie idealnego stanu? 

3. Przygoda, którą chciałabyś przeżyć: Nieskończone światy Jane (Kristin Cashore)
Książka porwała mnie do reszty, a wizja podróżowania między różnymi wymiarami, poznawania tamtejszych historii oraz alternatywnych wersji siebie... Och, to brzmi naprawdę ciekawie! To jak? Gdzie moje zaproszenie do tajemniczej rezydencji, która umożliwi mi zwiedzanie innych wymiarów? Hmm?


4. Nadaj imiona swoim dzieciom: Diana (Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery), Adam (Druga szansa K. B. Miszczuk)
To w sumie tylko reprezentacja imion damskich i męskich, ponieważ w wieku 21 lat, kiedy moim największym obowiązkiem dbania o czyjeś życie jest pilnowanie, aby pies nie zjadł żaby, ciężko mi wiedzieć, ile (o ile) będę miała dzieci. Ale te dwa imiona są ładne, więc zostańmy przy nich.

5. Wymarzona praca: Popołudnie pisarza (F. S. Fitzgerald)
Mam jakieś tam drobne (ekhem, tak to sobie tłumaczę) spaczenie na tle pisania i gdybym tylko mogła, to spędzałabym całe dnie, stukając w klawiaturę (jak wspomniałam spaczenie jest drobne). W ten sposób tworzyłabym nowe historie, nowe światy i... to na pewno byłaby praca marzeń.

6. Miejsce, które chcesz odwiedzić: Czerwona piramida (Rick Riordan)
Nie przeczytałam tej książki do końca, ponieważ okazałam się na nią (na Meduzę!) za stara, ale wiem, że wątki poruszały kwestie Egiptu, tamtejszej kultury oraz ichniejszych dawnych bogów. Co za tym idzie: z chęcią zobaczyłabym pewnego dnia to państwo.

7. Życie uczuciowe: Fangirl (Rainbow Rowell)
Może i książka mi się nie podobała, ale idealnie pasuje do tego pytania. Moje życie uczuciowe pozostaje w sferze fangirlingu i póki co poza nią nie wychodzi!


8. Pytanie, które sobie zadajesz: 13 Reasons Why (Jay Asher)
Wiem, że polski tytuł tej książki to 13 powodów, ale oryginalny bardziej pasuje do mojej natury. Niektórzy mówią, że z wiekiem wyrasta się z zadawania pytania „dlaczego‟. W moim przypadku to nic bardziej mylnego. Zawsze znajdę powód do zadania tego pytania (oraz jemu pokrewnych). Spytajcie moich przyjaciół, ich już nie dziwi, że pewnego dnia piszę do nich: „Sądzicie, że żelki w różnych kolorach i kształtach są wrzucane do wielkiego kotła, tam mieszane i losowo wrzucane do paczki, czy paczka przechodzi przez taśmę, gdzie z każdego kotła losowo zostają umieszczone żelki w danym kolorze?‟.

9. Nazwa dla twojego królestwa: Pomiędzy światami (Jessica Warman)
Moje królestwo było zawieszone między światami. Nie znajdowałoby się w żadnym, ale jednocześnie miałoby swoją namiastkę w każdym z możliwych wymiarów. To królestwo jednocześnie istniałoby i nie istniało, byłoby jak fotony, które niezaobserwowane zachowują się inaczej niż te poddawane obserwacji. Byłby to raj Schrödingera.

10. Nazwa dla twojego zespołu: Opowieści niesamowite (Edgar Allan Poe)
Nie wiem, co byśmy grali. I ja raczej bym nie uczestniczyła w kwestiach twórczych. Byłabym może menedżerem. Albo fanką. W każdym razie: Opowieści niesamowite brzmią całkiem nieźle.


11. Aktualny nastrój: Gone. Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój (Michael Grant)
Odczuwam niepokój, bo zamiast analizować dane z CBOS-u do swojej pracy licencjackiej, która leży i kwiczy, to odpowiadam na pytania w tym TAG-u. Do tego w tle leci niezwykle motywująca piosenka o refrenie We can't go to hell, if we're already there. No, także tego... Następne pytanie!

12. Ulubiony kolor: brak
Nie czytałam i nawet nie znam książki z fioletowym w tytule. Ktoś coś?

13. Opisz swoją booktube bestie: brak
Nie oglądam książkowego YouTube'a.

14. Co sądzisz o 2017 roku?: Dwór cierni i róż (Sarah J. Maas)
Poprzedni rok był słodko-gorzki. Jak wspomniana róża: z jednej strony taki ładny, uroczy kwiatuszek, ale jak się nadzieje na te kolce, to już tak wesoło nie jest.

15. Plany na lato: Restart (Amy Tintera)
Będę się restartować przed magisterką. Wierzę, że obronię się w czerwcu, a potem będę leniuchować aż do następnego etapu mojej edukacji. Nie sprecyzowałam jeszcze, co dokładnie będę robić, ale jestem przekonana, że znajdą się odpowiednie rzeczy do roboty.

16. Cele na 2018: Cel (Elle Kennedy)
Wiem, jestem mistrzem doboru tytułów, nie musicie tego mówić. Ale naprawdę ciężko znaleźć tytuły książek w stylu „obronić pracę licencjacką‟; „zdać CPE‟ albo „dostać się na magisterkę‟. W związku z tym bardzo uprościłam tę kategorię do zrealizowania swoich celów, których jestem całkowicie świadoma.

Komentarze

 1. O! Ja mam dla ciebie książkę z fioletem - wręcz idealna dla twojego stanu mentalnego: "Krwawy fiolet" o pewnej wariatce i porąbanej fabule! :D (Przeczytaj...)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie wyszedł ten tag, a wcale nie jest łatwy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Zgadzam się, że nie jest łatwy, ale za to bardzo ciekawy!

   Usuń
 3. Dziękuję za wykonanie! Przy niektórych tytułach się uśmiałam, ale fajnie się czytało ten tag w Twoim wykonaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako jedna z przedstawicielek przyjaciółek - potwierdzam. Jeśli ktoś ma zapytać "dlaczego", to będzie to Meduzka :P I faktycznie padają takie pytania jak te o żelki lub o geopolityczną sytuację pingwinów <3 A co do książki - "Kolor purpury" (może widziałaś film?). Czytałam jeszcze jedną kiedyś z fioletem w tytule, ale nie pamiętam go w całości,a do tego ta książka była...dziwna :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, jak miło mieć potwierdzenie <3
   Nie widziałam tego filmu, ale dobrze wiedzieć, że takie książki są :D

   Usuń
 5. Hahahah, pytanie o żelki genialne :P Świetny jest ten tag, u mnie też czeka na swoją kolej do zrobienia :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym układzie czekam, aż się u Ciebie pojawi! :D

   Usuń
 6. Fangirl mnie powalił. Walnęłam się dłonią w czoło jak to przeczytałam :D
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób tak robi, gdy mnie czasami słyszy :P

   Usuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza