Studio Accantus Book TAG


Fanką Studia Accantus jestem od dość dawna i cały czas marzę o zobaczeniu ich na żywo. Wierzę, że pewnego dnia w końcu się to uda. Cieszę się na każdą środę i z radością przyjmuję wszystkie filmiki. Dlatego koniecznie musiałam zainteresować się TAGiem stworzonym przez Olę K. Zapraszam!


1. Bartek Kozielski - autor o ogromnej wyobraźni
Pierwsze pytanie i ja już odpowiadam nazwiskiem, które wiedziałam, że tutaj padnie: Brandon Sanderson. Nie znam drugiego takiego twórcy, który posiadałby tak ogromną wyobraźnię do tworzenia światów, systemów magii, realistycznych postaci i drobnostek, na które większość autorów nawet nie zwróci uwagi pisząc. A poza tym: wystarczy spojrzeć na całe cosmere jego autorstwa.


2. Paweł Skiba - autor, który wydaje zdecydowanie za mało książek
Autorka, którą wybiorę może być pod tym względem dość specyficzna, ponieważ ogólnie wydaje dużo książek, tylko pod różnymi pseudonimami. I ten, którego moim zdaniem jest zdecydowanie za mało na polskim rynku jest Claire North. Autorka Dotyku oraz Pierwszych piętnastu żywotów Harry'ego Augusta uwiodła mnie swoim stylem i czekam na publikację kolejnej jej powieści.

3. Dorota Kozielska - tajemniczy bohater, o którym niewiele wiadomo
Naprawdę nie mam pomysłu.

4. Adrian Wiśniewski - bohater-psychopata
Lubię dobrze zbudowanych psychopatów. Są zazwyczaj bardzo ciekawi, aczkolwiek głównie natykam się na nich w serialach, filmach, anime... w książkach, które czytuję jakoś brakuje mi takiego dobrze zbudowanego psychopaty z krwi i kości. O, teoretycznie mogę się powołać na japońską nowelkę na podstawie serii gier. Mówię o Danganronpie Zero, a dokładniej o postaci Enoshimy Junko.


5. Sylwia Banasik - autor po którego książki sięgasz w ciemno, bo wiesz, że ci się spodobają
Mam takich autorów kilku, ale ponieważ nie chcę, aby TAG był zbudowany na jednym nazwisku (Sanderson), to opowiem o innej znanej pisarce: Sarah J. Maas. Od kiedy zakochałam się w Szklanym tronie, to po powieści jej autorstwa sięgam nawet nie zagłębiając się za bardzo w opis. Po prostu chcę wiedzieć, co ciekawego znowu stworzyła.

6. Jarek Kozielski - autor, który ma talent do tworzenia czarnych charakterów
Mam ten sam problem, co w przypadku bohatera-psychopaty. Stworzyć dobry czarny charakter jest ciężko! Wielu autorów polega na zbudowaniu takiej postaci, która jest w stanie mnie zachwycić swoim złem. Najprędzej mogę tu zakwalifikować J. K. Rowling, bo jednak postać Umbridge to majstersztyk!

7. Nowe wideo w każdą środę - autor, którego książek nie możesz się doczekać
Jakoś tak się złożyło, że od paru lat autorka, której książki zawsze kupuję, ledwo dowiem się o ich publikacji na polskim rynku to Lauren Oliver. Mimo że z każdą kolejną powieścią mój entuzjazm wobec niej trochę opada, to dalej śledzę nowości wydawnicze Moondrive, zastanawiając się, kiedy znowu opublikują coś jej autorstwa?

8. Wideo specjalne - książka, którą przeczytałaś tylko dla rozrywki
No tak ogólnie to wszystko. Niby w liceum były lektury obowiązkowe, ale jeżeli nie czerpałam z nich rozrywki, to ich nie czytałam (a i tak zdałam maturę z polskiego śpiewająco). Na studiach sprawa ma się podobnie. Czasami sięgam po coś teoretycznie z obowiązku, ale okazuje się to tak ciekawe, że czerpię z tego radość.


9. Z tej strony Bartek Kozielski, reżyser Studia Accantus... - książka, która nigdy ci się nie znudzi
Bezsprzecznie cała seria o Ani z Zielonego Wzgórza. Cały ten cykl ma miejsce w moim sercu i mogę czytać bez przerwy, wracając do historii o rudowłosej dziewczynce.

10. "Wszystko czego pragnę to ty" - książka, której premiery nie możesz się doczekać
Pisząc to zobaczyłam, że Uroboros ogłosił datę premiery Dworu skrzydeł i zguby. Przypomina sobie wtedy dramatyczne zakończenie drugiego tomu i oficjalnie: zaczynam skreślać dni w kalendarzu do 25 października!

11. "Wcale nie, ależ tak" - książka z zabawnymi dialogami
Zdecydowanie najlepszy książkowy antydepresant w świecie: Lato koloru wiśni i Zima koloru turkusu. Te dwie książki zawsze sprawiają, że zaczynam się śmiać. Dialogi między bohaterami są przepełnione cudownym sarkazmem i sprawiają, że nie można zachować powagi. Nie ma znaczenia, że czytałam to już trzy razy.


12. "Marzenie mam" - bohater, który dąży do zrealizowania jakiegoś celu
Praktycznie każdy! Także skuszę się na powołanie na największy klasyk: Frodo.

13. "Belle" - bohaterka łamiąca męskie serca
Celaena Sardothien? W tej dziewczynie zadurzony był praktycznie każdy osobnik płci męskiej. Także śmiało można ją określić mianem łamaczki męskich serc.

14. "Gdy wierzysz" - książka, która daje nadzieję
Zawsze uważałam za taką książkę 7 razy dziś. Wiele osób ma wobec niej zastrzeżenia, ale mi zawsze się podobała. Co więcej pasuje mi do tego "dawania nadziei". Zawsze mnie wzruszają ostatnie strony, a poza tym momentami ta powieść jest po prostu mądra.

15. "Strasznie już być tym królem chcę" - ulubiony bohater-dziecko
Próbuję i próbuję, ale nie umiem sobie przypomnieć za bardzo książek, w których występowała postać dziecka. A jeżeli już coś zaczyna mi świtać, to ta postać nie była na tyle znacząca, aby móc odczuwać wobec niej sympatię.

15. "Niech nas będzie więcej" - kogo zapraszasz do zrobienia tagu?
Nie jestem dobra w wybieraniu osób do nominacji. Dlatego zbiorowo: niech wykona ten TAG każdy fan Studia Accantus!

Komentarze

  1. Sanderson to mistrz i geniusz :D To co stworzył jest fenomenalne i aż przeraża to całe uniwersum. Aby wyłapać te wszystkie powiązania trzeba być uważnym czytelnikiem i nieźle spostrzegawczym. Ja pewnie nawet ułamka nie odkryłam ;)
    Po książki Maas też sięgam ciemno. Do tej pory na żadnej się nie rozczarowałam.
    Pozdrawiam!
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ach, też nie umiem ich wyłapać :( Ale jak się uda, to cieszę się jak głupia.

      Usuń
  2. Sandersona kocham i wielbię :D Teraz mam w planach odświeżyć sobie "Drogę Królów" i "Słowa Światłości" przed wydaniem trzeciego tomu!
    Za to za Maas jakoś szczególnie nie przepadam i jej fenomenu nie pojmuję :P
    Rowling stworzyła same genialne charaktery, a Umbridge to dobry przykład.
    Właśnie przyszedł mi cały cykl o Ani z Zielonego Wzgórza <3 Chyba zrobię sobie powtórkę z lektury !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Słowa światłości" dopiero przede mną. Grzecznie czekają na swoją kolej :D
      Ooo <3 Koniecznie! Montgomery napisała cudowną historię! Miłej lektury!

      Usuń
  3. Sanderson - zgadzam się w stu procentach! Ja nie wiem, skąd on bierze te wszystkie pomysły, to jest chyba niemożliwe, by tyle tego siedziało w głowie zaledwie jednego człowieka?!
    U mnie Słowa Światłości też czekają na półce. Z jednej strony bardzo chciałabym się już za nie wziąć, a z drugiej boję się tego, że jak zacznę, to obudzę się za tydzień wygłodzona i niewyspana, nie będąc świadoma, co działo się ze mną przez ostatnie parę dni. :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie mam pojęcia! Ale niech koniecznie przelewa je na papier. Im więcej i szybciej: tym lepiej dla czytelników :D
      Hahaha, też się tego trochę obawiam, szczególnie, gdy słyszę, że to jego najlepsza książka. Aczkolwiek: musimy żyć, bo trzeba czytać jego kolejne powieści!

      Usuń
  4. Ja z Maas mam tak, że Szklany tron lubię, a Dwór... odpadłam po 20 stronach :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ach, no Dwór jest bardzo specyficzny w porównaniu do "Szklanego tronu". Nie dziwię się w sumie, że porzuciłaś.

      Usuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza