Książkowe premiery na luty 2018


Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z książkami, które pojawią się w lutym na polskim rynku wydawniczym! Przed nami kilka bardzo ciekawych premier książkowych, których recenzje na pewno pojawią się na blogu.

TYTUŁ: Nieskończone światy Jane
AUTOR: Kristin Cashore
DATA PREMIERY: 15 lutego 2018
WYDAWNICTWO: Jaguar

Niezwykle ciekawa i nieszablonowa powieść z wielowątkową fabułą o świecie pozornie pełnym nieskończonej ilości wyborów.

Osiemnastoletnia Jane, na zaproszenie swojej byłej korepetytorki, przybywa do posiadłości rodziny Trashów na coroczną galę. Dom, wypełniony po brzegi cennymi artefaktami i dziełami sztuki, jest kwintesencją luksusu, a przepych wylewa się zeń drzwiami i oknami. W pewnej chwili okazuje się, że dwa dzieła sztuki – obraz Vermeera i rzeźbę Brancusiego – skradziono. Zaczyna się poszukiwanie, a cała akcja jest uzależniona od decyzji podjętych przez Jane. W zależności od tego, którą decyzję bohaterka podejmie, jej losy (a także losy pozostałych bohaterów) potoczą się inaczej.

TYTUŁ: Begin again
AUTOR: Mona Kasten
DATA PREMIERY: 28 lutego 2018
WYDAWNICTWO: Jaguar

Allie z ulgą porzuca dotychczasowe życie, nieszczęśliwe dzieciństwo i apodyktyczną matkę i rozpoczyna studia w obcym mieście. Poszukując mieszkania do wynajęcia, puka do drzwi Kadena. Początkowa rezerwa zmienia się w wielką namiętność, jednak na drodze do szczęścia staje niełatwa przeszłość bohaterów.

TYTUŁ: Demon luster
AUTOR: Martyna Raduchowska
DATA PREMIERY: 28 lutego 2018
WYDAWNICTWO: Uroboros

Ida powoli godzi się ze swoim przeznaczeniem. Dziewczyna jest szamanką od umarlaków, nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty. Ida dojrzewa do swojej roli i świata, z jakim będzie musiała się już niedługo zmierzyć. A ten zapowiada się dosyć ponuro. W jej misji przeszkadza jej łaknący dusz Demon luster. Tym razem jednak nie może liczyć na niczyją pomoc. Ponownie przekonuje się, że szósty zmysł nie zawsze jest błogosławieństwem.

TYTUŁ: Do zobaczenia w kosmosie
AUTOR: Jack Cheng
DATA PREMIERY: 28 lutego 2018
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo YA!

Ziemia jest okrągła, ale to nie znaczy, że każda podróż ma swój kres.
Bohaterem książki jest 11-letni Alex, dumny właściciel Carla Sagana – najmądrzejszego szczeniaka na świecie. Ojciec Alexa od dawna nie żyje, starszy brat mieszka daleko, a matka ma zazwyczaj "ciche dni" i sama wymaga opieki. Alex interesuje się astronomią – na swoim "złotym iPodzie" nagrywa subiektywną, żywiołową relację z życia na Ziemi, którą pewnego dnia planuje wysłać w kosmos, najlepiej w samodzielnie skonstruowanej rakiecie. Alex wyjeżdża na festiwal skupiający podobnych mu miłośników rakiet i astronomii. Ponosi wprawdzie nie jedną porażkę, ale poznaje za to ludzi, z którymi rusza w dalszą drogę, w poszukiwaniu śladów własnego ojca i nie tylko...

Komentarze

 1. Pierwszy tom książek Raduchowskiej czytałam jakieś 5 lat temu. Chętnie sobie odświeżę i wtedy sięgnę też po drugi tom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie odśwież! :D To świetna książka, a to wydanie ma wyjątkowo piękne okładki autorstwa Brońka!

   Usuń
 2. Kusi mnie demon luster, ale chyba to drugi tom, więc najpierw musiałabym przeczytać pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy tom, to "Szamanka od umarlaków". Poniżej link do mojej recenzji, ale i bez tego gorąco polecam zapoznać się z tą powieścią :)

   http://parzydelka.blogspot.com/2017/09/szamanka-od-umarlakow-martyna.html

   Usuń
 3. Ech, nie znalazłam nic dla siebie. Im jestem starsza, tym jestem bardziej wybredna i często młodzieżówki już mnie nie zadowalają. Czuję się stara. xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, znam ten ból! Jakiś czas temu boleśnie to sobie uświadomiłam i obawiam się, że z kolejnymi latami będzie tylko gorzej.

   Usuń
 4. Ja mam ochotę na "Szamankę od umarlaków" i czuję, że mi się spodoba, więc sięgnę pewnie i po drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie zapoznaj się z "Szamanką od umarlaków"! Super powieść :D

   Usuń
 5. Książki od Jaguara mnie ciekawią :D
  No i ten Demon luster znowu xD kiedyś przeczytam ;D


  Buziaki,
  coraciemnosci.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę, że "Begin again" będzie dobre, jeżeli o książki Jaguara chodzi :D

   Usuń
 6. Pewnie czekałabym na "Demona luster", ale zdążyłam go już dopaść w starym wydaniu. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, no ja po lekturze "Szamanki" powstrzymywałam się od znalezienia drugiego tomu w bibliotece, aby właśnie doczekać się nowego wydania. Aczkolwiek rozumiem chęć przeczytania jak najszybciej kontynuacji!

   Usuń
 7. Z Twojego zestawienia nic dla mnie, aczkolwiek książki Marty Raduchowskiej mam na oku. :) Z takich lżejszych chcę jednak najpierw przeczytać coś od Marty Kisiel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kisiel i Raduchowska są do siebie porównywane. Obydwie charakteryzują się ciekawymi postaciami, świetną fabułą, niebanalnym stylem oraz genialnym poczuciem humoru. Ich książki są luźne, a wciągające, więc gorąco polecam zapoznać się z twórczością obydwu tych autorek! :D

   Usuń
 8. Nieskończone światy Jane niedługo będę czytała <3 I Demon Luster <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przypomnieć sobie pierwszą część "Demona Luster" ponieważ czytałam go zaraz po premierze, a niewiele pozostało żeby zabierać się do czytania drugiego tomu, ale mam w planach jeszcze od czasu starego wydania. :)

  Pozdrawiam,
  lunafisher.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, no to czym prędzej przypomnij sobie tę książkę, bo naprawdę warto ^^

   Usuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza