Co zobaczymy w piątej i szóstej fazie MCU?

co zobaczymy w piątej i szóstej fazie MCU
Wczorajsze zapowiedzi Marvela z San Diego Comic Con dotyczące piątej i szóstej fazy MCU są… obszerne. Przejdźmy zatem po nich po kolei.

Co zobaczymy w Multiverse Saga?


Pożegnaliśmy już na dobre „The Infinity Saga” i – jak zapewne większość z Was się domyśla – wraz z początkiem fazy 4 powitaliśmy „The Multiverse Saga”.

🔸 17 sierpnia 2022 na Disney+ zobaczymy „She-Hulk”, a w niej mnóstwo cameo znanych nam bohaterów. Najnowszy zwiastun jest już dostępny, więc zachęcam do oglądania. Zapowiada się całkiem ciekawa i zabawna historia.


🔸 11 listopada 2022 do kin wejdzie „Black Panther: Wakanda Forever”. Na Comic Conie dostaliśmy pierwszy zwiastun filmu. Potwierdzono, że T'Challa w trakcie wydarzeń filmu nie żyje.


Co zobaczymy w piątej fazie MCU?


🔸 piąta faza MCU rozpocznie się od „Ant-Man & The Wasp: Quantumania”, który kinową premierę będzie miał 17 lutego 2023 roku. Na pierwszym plakacie widzimy w tle Kanga, co jasno wskazuje, że zasygnalizowany w „Lokim” antagonista na stałe zawita w MCU.
ant-man i osa 3
🔸 wiosną 2023 zobaczymy również zapowiadane od dawna „Secret Invasion” z Samuelem L. Jacksonem w roli Nicka Fury’ego. Zapowiada się go jako „mroczny thriller polityczny”.

🔸 5 maja 2023 obejrzymy „Strażników Galaktyki 3”, które – z tego co rozumiem z doniesień Matta Ramosa – zapowiadają się na koniec przygód tej grupy bohaterów.

🔸 latem 2023 obejrzymy „Echo”, który opowie nam nieco więcej o postaci poznanej w „Hawkeye”.

🔸 jak również latem 2023 pojawi się „Loki 2”, na którego bardzo, bardzo czekam.

🔸 28 lipca 2023 roku Kapitan Marvel oraz Ms Marvel powrócą w „The Marvels”.

🔸 3 listopada 2023 obejrzymy nową wersję „Blade”, którą zapowiadano nam już od dawna.

🔸 jesienią 2023 pojawi się serial „Ironheart”, czyli przygody superbohaterki, która w swoisty sposób zastąpi nam Iron Mana. I, uwaga!, bohaterka ta widoczna jest w zwiastunie „Black Panther: Wakanda Forever”! Także poznamy ją szybciej niż nam się wydaje!
ironheart
Źródło: ComicBook
🔸 zimą 2023 obejrzymy serial „Agatha: Coven of Chaos” (zmieniono tytuł z „Agatha: House of Harkness”).

🔸 wiosną 2024 obejrzymy 18-odcinkowy „Daredevil: Born Again” (ale to nie pierwszy raz, gdy zobaczymy Daredevila, ma również pojawić się w animowanym „Spider-Man: Freshman Year” oraz „She-Hulk”). I tak, dobrze, czytacie: aż 18 odcinków!

🔸 3 maja 2024 roku do kin ma wejść „Captain America: New World Order”.

🔸 26 lipca 2024 roku do kin wejdzie „Thunderbolts”, czyli film o grupie antagonistów z MCU. Staje się również jasne, po co Valentina Allegra de Fontaine rekrutowała ludzi w „Czarnej wdowie” oraz „Falcon i Zimowy Żołnierz”. Kto znajdzie się w tej grupie? Póki co nie ma potwierdzonych informacji. Zapowiada się jednak, że mogą być tam bohaterowie, których jeszcze nie poznaliśmy.

Co zobaczymy w szóstej fazie MCU?


🔸 8 listopada 2024 roku obejrzymy nową wersję „Fantastic Four”, co też zapowiada początek fazy 6 w MCU.

🔸 2 maja 2025 roku obejrzymy w kinach „Avengers: The Kang Dynasty”.

🔸 7 listopada 2025 roku zobaczymy „Avengers: Sercet Wars”, który razem z „Avengers: The Kang Dynasty” ma stanowić podsumowanie 6 fazy MCU. Wraz z końcem fazy 6 pożegnamy się również z „Multiverse Saga”.

Prawdopodobnie w trakcie D23 dowiemy się więcej na temat tego, co zobaczymy w fazie 6. Z jednego z artykułów, który czytałam wynika, że faza 6 będzie liczyła sobie 11 projektów, więc kiedyś muszą je zaprezentować, prawda? (D23 będzie miało miejsce od 9 do 11 września 2022 roku).

Co z X-Menami w MCU?


Warto również powiedzieć, że padł taki żarcik… Brandon Davis zapytał „Phase 10, is that gonna be Phase X?”, na co Feige odpowiedział “You wanna wait till Phase 10 for the X-Men?... Alright, that’s longer than I wanna wait”. Także skłaniam się do teorii, że możemy zobaczyć X-Menów już w szóstej fazie.

Tekst na podstawie informacji zamieszczonych na Twitterze przez Marvel Studios, MCU – The Direct, Matt Ramos oraz Brandon Davis.

Komentarze

  1. Przyznaję, że tak się to uniwersum już rozrosło kinematograficznie, że trochę nie nadążam i coraz mniej mnie interesują te poboczne wątki :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, to problem, na który wiele osób zwraca uwagę :(

      Usuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza