13 rzeczy, które kocham w blogowaniu

13 rzeczy, które kocham w blogowaniu
4 stycznia mój blog obchodził kolejne urodziny (yay!). Dlatego dzisiaj postanowiłam napisać o tym, co najbardziej kocham w blogosferze.

13 rzeczy, które kocham w blogowaniu


1. Blogowanie daje mi możliwość pisania, rozwijania warsztatu i ćwiczenia nowych form. Bo jeżeli jeszcze nie wiecie: pisanie jest moją największą pasją, także każda możliwość, aby coś zrobić w tym kierunku jest udana.

2. Uczę się nowych rzeczy. Wcześniej nie wiedziałam niektórych rzeczy o SEO, a obsługę Google Analytics znałam zaledwie z teorii. Blogowanie zmusiło mnie, by przyjrzeć się temu bliżej.

3. Eksperymentuję z rzeczami, które kiedyś wydawały mi się nieosiągalne. Dwukrotnie nakręciłam filmiki związane z blogową działalnością a niedawno założyłam konto na Instagramie. I jest to swoiste przekroczenie strefy komfortu!

3. Mogę dzielić się swoimi przemyśleniami, opiniami, spostrzeżeniami i wiedzieć, że nie pójdą do szuflady, tylko być może kogoś trafią do kogoś zainteresowanego tematem.

4. Co niesie za sobą fakt, że ktoś czyta to, co piszę. Ludzie zapoznają się z tworzonymi przeze mnie treściami, co niesamowicie cieszy mnie za każdym razem gdy zaglądam do statystyk czy sekcji komentarzy.

5. Ktoś może się czegoś ode mnie dowiedzieć. Serio, to też cieszy. Fakt, że ktoś zajrzy do jakiegoś artykułu i poszerzy wiedzę na dany temat albo uzna, że przeczyta książkę, którą zdecydowałam się polecić jest niesamowity!
blogosfera powody
6. Komentarze, w których jedni się zgadzają, a drudzy nieszczególnie z tym, co napisałam. Serio, lubię wiedzieć, że mój tekst zmusił kogoś do zastanowienia i zachęcił, aby dodać od siebie kilka słów.

7. To, że znalazłam ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Czasami trudno w gronie najbliższych znaleźć kogoś, kto też czytał daną książkę czy obejrzał dany serial. W blogosferze jest to banalne! Z łatwością można namierzyć taką osobę i rozpocząć dialog o ulubionych wątkach.

8. Swoją drogą blogosfera pozwoliła mi poznać przemiłych ludzi. Serio, bookstagram czy książki blogowe przepełnione są cudownymi ludźmi, którzy potrafią się wspierać, motywować oraz polecać nawzajem. Część z nich zobaczycie w tekstach powstałych w ramach Share Weeka.

9. Talent innych ludzi. Matko, nawet nie wiecie, ile razy zachwycam się czymś, co ktoś opublikował na Instagramie albo poczynił na swoim blogu! Ludzie mają tak szerokie zainteresowania i talenty, więc cieszę się, że niektórzy otwarcie się nimi dzielą.

10. Swoją drogą to wpływa na kolejny aspekt, czyli inspirację. Czasami czyjś tekst, jedna myśl w nim zawarta albo dyskusja w komentarzach zmusi mnie do przemyśleń, co owocuje tekstem (było tak w przypadku Historii jednego fanfiction czy Womance – czy to istnieje?).
pisanie w notesie
11. W blogowaniu kocham też to, że śledząc blogi innych osób, jestem na bieżąco z nowościami. Nie zawsze łatwo jest śledzić wszystkie zakamarki rynku wydawniczego, ale z pomocą przychodzą mi inni twórcy!

12. Zresztą pomagają mi również w tym, aby znaleźć coś ciekawego do czytania. Nie tak dawno impulsywnie kupiłam Niewidzialne kobiety Perez, tylko dlatego, że u jednej blogerki przeczytałam bardzo obrazową recenzję!

13. Inicjatywy, które tworzą różni blogerzy. Czy to różnego rodzaju formy wsparcia, czy wydarzenia albo booktoury (choć w tych już jakiś czas nie brałam udziału). Cieszy mnie, że nie muszę daleko szukać, aby znaleźć ciekawe wyzwania.

Takich powodów jest pewnie jeszcze więcej, jednak lista zawiera najważniejsze, które wpływają na to, że tak długo już działam na różnych blogach!

A co Wy kochacie w blogosferze?

Komentarze

 1. Ciekawe spostrzeżenia. Blogowanie zdecydowanie niesie ze sobą bardzo wiele korzyści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisuję się pod każdym punktem! :D Co do instagrama - jestem w twoim zakochana. Zawsze zazdrościłam ludziom takiego zorganizowania, bo to się przekłada na zdjęcia, a na twoje uwielbiam patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, dziękuję <3 To naprawdę miłe, że tak uważasz!

   Usuń
 3. Punkt 10- blog to również i dla mnie wielka inspiracja. Ze wszystkim bardzo się zgadzam, blog rozwija i cieszę się, że mam możliwość go prowadzić:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz go rozwijać jeszcze długo! :)

   Usuń
 4. Mam bardzo podobne wrażenie jako blogerka i lubię to robić

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie się zgadzam ;) Blogowanie wymaga sporo czasu i pracy, ale przynosi też wiele korzyści ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Największym plusem są dla mnie ludzie, których poznałam dzięki blogowaniu - to są znajomości, które trwają już od wielu lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow! To naprawdę nieźle, że udało Ci się zawrzeć takie znajomości :)

   Usuń
 7. Ostatnio większość książkowych zakupów podejmuję pod wpływem impulsu po przeczytaniu recenzji na jakimś blogu :) Poza tym podobnie jak Ty lubię pisać i dzielić się swoimi opiniami z ludźmi, do tego blogowanie pozwala uporządkować pewne przeżycia, o których inaczej bym zapomniała. Na przykład, gdyby nie recenzje, które napisałam kilka lat temu, mogłabym twierdzić, że od zawsze niezmiennie lubiłam uniwersum Marvela, tymczasem mniej więcej od "Czasu Ultrona" do czasów "Spiderman: Homecoming" podchodziłam do niego nieco zgryźliwie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O widzisz! Blog też pozwala zobaczyć, jak samemu się dojrzewało, ewoluowało w kwestii światopoglądu czy opinii. No i jeszcze stylu - przynajmniej u siebie to widzę w stosunku do starych tekstów!

   Usuń
 8. Wkradł Ci się chochlik - dwa razy pojawia się punkt 3. :)
  Podpisuje się pod wszystkimi punktami. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nieee! Faktycznie! Dzięki za zwrócenie uwagi >.<

   Usuń
 9. Ja również uwielbiam te rzeczy ♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Bloguję od 1 lat i też mam podobne spostrzeżenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pięknie! Mam nadzieję, że spędzisz w blogosferze długie lata!

   Usuń
 11. Myślę, że wszystko to co wymieniłaś powyżej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj tak z pewnością zgodzę się, że blogsfera pozwala dzielić się swoimi zainteresowaniami i znaleźć ludzi z podobnymi! Ale także różnymi! Z pewnością byłabym zupełnie innym człowiekiem, gdybym nie trafiła do tego miejsca. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza