Książkowe premiery na kwiecień 2018


Kwiecień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dużo ciekawych premier książkowych. Dzisiaj przedstawię Wam kilka powieści, które wkroczą w następnym miesiącu na rynek wydawniczy i których recenzji możecie się spodziewać na moim blogu.

TYTUŁ: Dom wschodzącego słońca
AUTOR: Aleksandra Janusz
DATA PREMIERY: 4 kwietnia 2018
WYDAWNICTWO: Uroboros

Mag-szermierz Llyod zmierzy się ze swoją mroczną przeszłością. Błyskotliwy informatyk Timothy wyjdzie poza wirtualny świat. Narcystyczny rockman Gabriel wreszcie zacznie podejmować własne decyzje. Razem z zakonnicą Weroniką, wiekowym Krzysztofem oraz niespodziewanym przybyszem z odległych stron stawią czoło mitycznym bestiom oraz dawnym – i nowym – wrogom. Czy znajdą odpowiedzi na zagadki, jakie zostawiła po sobie legendarna Kaja Modrooka? I czy Eunice wyjdzie zwycięsko z próby, jaką postawi przed nią los?

TYTUŁ: Słowa w ciemnym błękicie
AUTOR: Cath Crowley
DATA PREMIERY: 11 kwietnia 2018
WYDAWNICTWO: Jaguar

Wiele lat temu Rachel zakochała się w Henrym. Dzień przed przeprowadzką napisała do niego list i schowała w swojej ulubionej książce w księgarni, która należała do jej rodziny. Czekała. Ale Henry nigdy nie przyszedł. Teraz Rachel wraca do miasta i do księgarni, by pracować razem z chłopakiem, którego wolałaby już nie zobaczyć. Ale po przykrych przeżyciach, które spotkały jej najbliższych, Rachel potrzebuje choć chwili zapomnienia. Henry i Rachel pracują obok siebie – otoczeni książkami, obserwują rozwijające się historie miłosne, wymieniają listy między stronami. Dzięki temu znajdują w sobie nadzieję. Spoglądają w przyszłość dzięki książkom. Pozwalają sobie uwierzyć, że dostaną od losu drugą szansę.

TYTUŁ: Fandom
AUTOR: Anna Day
DATA PREMIERY: 11 kwietnia 2018
WYDAWNICTWO: Jaguar

Violet i jej przyjaciele są fanami powieści Taniec na szubienicy i członkami fandomu świata wykreowanego w książce oraz jej ekranizacji. Violet z młodszym bratem Nickiem oraz jej przyjaciółkami Alice i Kathy udają się na londyński Comic Con, by wziąć udział w spotkaniu z gwiazdami ekranizacji. Jednak tam nieoczekiwanie cała czwórka zostaje przeniesiona prosto do świata opowieści. Zostają tam uwięzieni i dodatkowo przypadkowo zabijając główną bohaterkę, Rose. Zostaje tylko jeden sposób, by się uratować: Violet musi zająć miejsce Rose i całą historię przywrócić na właściwe tory. Wierzy, że gdy trafi na stryczek, przyjaciołom uda się wrócić do rzeczywistości. Jednak żadna historia nie jest warta śmierci... Prawda?

TYTUŁ: Wieża świtu
CYKL: Szklany tron (tom 5.5)
AUTOR: Sarah J. Maas
DATA PREMIERY: 18 kwietnia 2018
WYDAWNICTWO: Uroboros

Z rozmachem napisana historia rozgrywa się w trakcie zdarzeń opisanych w Imperium burz i opowiada o dziejach Chaola Westfalla, który odbywa podróż do dalekiego królestwa. To tam były Kapitan Gwardii pragnie odnaleźć jedyny sposób na uzdrowienie swojego kalectwa. Jednak to, co odkryje może okazać się bardziej znaczące dla uratowania Erillei niż sądzili.

Komentarze

 1. "Dom wschodzącego słońca" brzmi ciekawie i ma świetną okładkę ;) Ale kwiecień mam zamiar poświęcić na wyczytywanie zaległości z mojej biblioteczki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to powodzenia! Mam nadzieję, że będzie owocny :D

   Usuń
 2. Ciekawa okładka 'Domu wschodzącego słońca'. Nie rzuciła mi się nigdzie w oczy ta książka, a brzmi ciekawie. Również na kolejną część Szklanego tronu czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka jest przecudna! A fabuła zdaje się jej dorównywać :D

   Usuń
 3. "Dom wschodzącego słońca" zapowiada się obiecująco, a nie słyszałam o tej książce wcześniej ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na Wieżę świtu <3 Ale pozostałe książki też brzmią ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również najbardziej czekam na "Wieżę świtu" <3

   Usuń
 5. "Słowa..."zapowiadają się całkiem nieźle, może się na nie skuszę :D
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Kulturalna meduza