Moja książkowa ewolucja

Ostatnio czytałam książkę, niestety musiałam przerwać, ponieważ dotarło do mnie, że jestem na nią za stara. Nie zrozumcie mnie źle, wierzę, że ta lektura zdobyłaby moje serce... w szkole podstawowej. To skłoniło mnie do przemyśleń dotyczących ewolucji mojego gustu książkowego.

„Niepowszedni: Porwanie‟ – Justyna Drzewicka [recenzja, Book Tour]

Nila posiada zdolność leczenia, a jej młodsza siostra bez problemu panuje nad groźnymi zwierzętami. Dziewczynki są Niepowszednimi - osobami o wyjątkowych umiejętnościach, za które pewni ludzie są w stanie zapłacić krocie.

To własnie przez handel niewolnikami siostry zostają porwane razem z trójką in…

Popkulturalni masochiści

Myślę, że to akt masochizmu. Kontakt z popkulturą, która powoduje, że płaczemy, przeżywamy wydarzenia jakby były prawdziwe i denerwujemy się - to dość krzywdzące, nie sądzicie?  Niestety - a może stety - takie twory kultury najbardziej zapadają nam w pamięć.

„Dotyk‟ – Claire North [recenzja]

Próbował mnie zabić, ale to ja zabiłam jego.
Było to dawno temu. Pamiętam, że panował mrok. Zauważyłam mordercę w ostatniej chwili. Umierając, dotknęłam jego dłoni i nagle nastąpiła przesiadka. Patrzyłam, jak umieram. Spoglądałam na siebie oczami zabójcy. Teraz przesiadki to drobiazg. Przeskakuję z…
Copyright © Kulturalna meduza