Przyjaciele: spotkanie po latach, czyli ten, który nas wszystkich wzruszył

Przyjaciele to serial, który zna mnóstwo ludzi na całym świecie. I ku uciesze tych wszystkich fanów: doszło do odcinka specjalnego. Ale jak wypadł?

4 książki z motywem dnia świstaka

Znacie jakieś historie z tzw. motywem dnia świstaka? Dzisiaj przedstawię Wam moje cztery ulubione książki, w których bohater przeżywa ten sam dzień na nowo!

Alpha, beta i sensitivity readers – kim są?

O beta readers słyszałam wiele razy, jednak z pojęciami alpha readers i sensitivity readers nie spotkałam się zbyt często. Dlatego dzisiaj wyjaśnimy sobie te pojęcia, aby czytanie podziękowań autora stało się bardziej zrozumiałe.

Ginny & Georgia [recenzja 1 sezonu]

Mąż Georgii umiera, więc kobieta pakuje swoją nastoletnią córkę Ginny oraz młodszego syna Austina do samochodu i zabiera do małego miasteczka. To tam chcą zacząć na nowo, ale problemy przeszłości gonią Georgię...

Mulan [recenzja filmu]

Przebrana za mężczyznę Mulan dołącza do cesarskiej armii, zastępując schorowanego ojca na wojnie.

„Rządy wilków‟ – Leigh Bardugo [recenzja]

| Cień i kość | Oblężenie i nawałnica | Zniszczenie i odnowa | Szóstka wron | Królestwo kanciarzy | Król z bliznami
Wilki krążą. Młodemu królowi przyjdzie zmierzyć się z największym z dotychczasowych wyzwań w ekscytującym zakończeniu dylogii Król z bliznami. Król-demon. Potężna fjerdańska armia szyk…

Dlaczego potrzebujemy bohaterek „takich jak wszystkie”?

Czytając „Pościg” Elle Kennedy uświadomiłam sobie, jak rzadko widujemy postacie pokroju głównej bohaterki w popkulturze jako protagonistki. I to zmusiło mnie do refleksji.

„Solo‟ – Anna Dan [recenzja]

Datka jest twarda jak stal, choć w środku krucha jak szkło. Do życia podchodzi z dystansem i sarkazmem, a do wszystkiego potrzebuje danych, dużo danych. Jej dwaj przyjaciele, Freax i Gnom, to geniusze informatyczni i cała jej rodzina. Sens jej życiu nadają praca i mordercze treningi oraz przekonani…

„Cień i kość‟ – różnice między serialem a książką

Serial Cień i kość wywołał furorę zarówno wśród fanów książek, jak i osób, które wcześniej ich nie czytały. I część z Was może się zastanawiać, jakie są różnice między serialem a książką Cień i kość?
Copyright © Kulturalna meduza