Wizards Unite [pierwsze wrażenia]

Pokemon Go wyrwało mnóstwo niedoszłych trenerów pokemonów z domów. Jednak po wielkim „bumie‟ gra została przez większość zapomniana. Teraz jednak nadeszła nowa era – oto czasy Potterheadów, którym przyszło ratować świat magiczny przed ujawnieniem.

„Trinkets‟ – Kirsten Smith [recenzja]

Spotkania grupy anonimowych kleptomanów to nie miejsce dla porządnych nastolatek. A jednak tam właśnie trafiają dwie dziewczyny, którym niczego w życiu nie powinno brakować. Tabitha Foster ma wszystko, czego można pragnąć: pieniędzy jak lodu, tłum przyjaciół, popularność, najprzystojniejszego chło…

„Everless‟ – Sara Holland [recenzja]

Na ziemiach Sempremy bogaci sprawują kontrolę nad wszystkim – nawet nad czasem. Od legendarnych czasów alchemii i czarodziejstwa preparowane z krwi godziny, dni i lata są przemieniane w żelazo i przechowywane w postaci monet. Członkowie arystokracji, tacy jak rodzina Gerlinów, trwają przez kilka s…

„Save us‟ – Mona Kasten [recenzja premierowa]

| Recenzja tomu 1 | Recenzja tomu 2 |
Czy mogą ocalić siebie? A może zniszczą się nawzajem? Ruby jest w szoku: została zawieszona przez Maxton Hall College. A co najgorsze, wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialny za to jest nikt inny, tylko James. Ruby nie może w to uwierzyć - nie po tym, przez…

„Ostatnie wakacje‟ [recenzja filmu]

W trakcie ostatnich wakacji przed rozpoczęciem zajęć w college’u, stojąca u progu dorosłości grupa znajomych próbuje szczęścia w dotychczasowych i całkiem nowych związkach.

„Riverdale‟, czyli co tam się wydarzyło?! [przemyślenia spoilerowe]

Od finału trzeciego sezonu Riverdale minęło już trochę czasu, jednak mimo to nie mogłam zostawić tego serialu bez słowa. Tym bardziej, że pisałam o nim na blogu oraz na swoim fanpage'u. Dlatego też, oto przed wami kilka słów na temat tego, co tam właściwie się wydarzyło.

„Almanach Zaklinacza‟ – Taran Matharu [recenzja]

Na kartach "Almanachu Zaklinacza" poznamy dzieje Jamesa Bakera, autora słynnego dziennika, który stanowił inspirację i źródło wiedzy dla Fletchera, bohatera głównych pozycji serii. 
Poza pieczołowicie odtworzonym pamiętnikiem Bakera, wielbiciele serii znajdą w "Almanachu" obsze…

„Więcej niż słowa‟ – Brigid Kemmerer [recenzja]

| Recenzja tomu 1 |
Rev każdego dnia pracuje nad tym, aby utrzymać swoje wewnętrzne demony w ryzach. Chce poukładać swoje życie i zapomnieć o czasie sprzed adopcji. Pewnego dnia, kiedy na osiemnaste urodziny dostaje list od ojca, traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa powracająz pełną siłą.
Tymczas…

Filmy mojego dzieciństwa

Z okazji dnia dziecka postanowiłam wybrać się na małą podróż down the memory lane i odświeżyć sobie filmy, na których się wychowałam. A właściwie precyzując: filmy, które sprawiły, że popkultura jest mi teraz tak bliska.
Copyright © Kulturalna meduza