Meduzie porady na studia

W lipcu skończyłam studia, więc czuję, że mogę podzielić się z Wami paroma radami na nadchodzący rok akademicki.

„Mitologia nordycka‟ – Neil Gaiman [recenzja]

Neil Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają – pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni – a opowieść przenosi nas do ich świata – od zarania ws…

Nie, nie uważam, że zmarnowałam się na dziennikarstwie

Kilkukrotnie spotkałam się z pewnym krytycyzmem dotyczącym studiowania dziennikarstwa. Dlatego dzisiaj tłumaczę, dlaczego nie uważam, że się zmarnowałam.

„Siedem czarnych mieczy‟ – Sam Sykes [recenzja]

Okradziono ją z magii.
Pozostawiono na śmierć.
Zdradzonej przez tych, którym ufała najmocniej, i odartej z magii Sal Kakofonii nie pozostało nic prócz imienia, sławy i legendarnej broni. Ma jednak wolę silniejszą od czarów i świetnie wie, dokąd pójść.
Blizna to kraina rozdarta przez potężne imperia, d…

„Red, White & Royal Blue‟ – Casey McQuiston [recenzja]

Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii?
Podczas wesela na brytyjskim dworze królewskim wybucha kłótnia. W jej wyniku książę Henry i Alex – syn prezydentki USA – lądują w torcie weselnym, co wywołuje kryzys dyplomatyczny między państwami. Żeby go zażegnać, PR-owcy wymyś…

4 powody, dla których warto obejrzeć „Dylemat społeczny‟

Dlaczego warto obejrzeć jeden z najnowszych filmów dokumentalnych? Co wartościowego wnosi do wiedzy widza Dylemat społeczny?

„Wśród gwiazd‟ – Brandon Sanderson [recenzja]

| Do gwiazd
Przez całe życie Spensa marzyła o lataniu. Chciała dowieść, że jest równie dzielna jak jej ojciec. Została pilotem, ale wtedy odkryła druzgocącą prawdę o swoim ojcu. Plotki o jego tchórzostwie okazały się prawdziwe ‒ zdezerterował w trakcie bitwy z Krellami. A w zasadzie jeszcze gor…

Meduzia paczka filmów #2

Dzisiaj przygotowałam dla Was trzy krótkie recenzje filmów o nastolatkach: Twój Simon, Prawie jak gwiazda rocka oraz Wytańcz to.

Biohakerzy [recenzja 1 sezonu]

Mia, studentka medycyny, próbuje dostać się na praktyki do profesor Lorenz, specjalizującej się w biotechnologii. Robi to, ponieważ wierzy, że wykładowczyni stoi za tragedią, która spotkała jej rodzinę.
Copyright © Kulturalna meduza