Myszy, czyli tekst, który powinien być stand-up'em

Ostatnie dni w moim domu to było czyste szaleństwo. A że im dłużej o tym myślę, tym bardziej komiczne się ono wydaje, przed Wami tekst mający znamiona felietonu, który najprawdopodobniej powinien być stand-up'em.

„To nie jest, do diabła, love story tom II‟ – Julia Biel [recenzja]

| To nie jest, do diabła, love story I |
Coś, co Ella i Jonasz zmyślili na poczekaniu, urosło do rozmiarów piramidalnego kłamstwa i teraz żyje własnym życiem. Trudno stawiać wygórowane żądania, kiedy najlepsza przyjaciółka chce cię pogrzebać żywcem w twoim własnym szczęściu, a wszechświat odmawia w…

New Adult to nie tylko romanse obyczajowe

Coraz bardziej uświadamiam sobie, że New Adult nie oznacza tylko romansów obyczajowych, ale również fantastykę i to skierowaną do konkretnej grupy wiekowej. A to z kolei prowadzi do problemu z kategoryzowaniem książek.

„To nie jest, do diabła, love story tom I‟ – Julia Biel [recenzja]

Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak lodołamacz, mając przed oczami swój wielki plan. Nie myśli o nawiązywaniu przyjaźni, nie ma czasu na miłość. Jednak wszystko bierze w łeb, kiedy przez zawirowania rodzinne trafia do liceum w Poznaniu. Splot zabawnych okolicznoś…

Ewolucja wybranków serca książkowych bohaterek

Wraz ze zmianą najpopularniejszych tematów i tropów literackich w literaturze, przemianę przechodziły nie tylko główne bohaterki książek, ale również ich ukochani. Jak zatem przebiegała ewolucja obiektów westchnień książkowych bohaterek?

Mandalorian [recenzja 2 sezonu]

| 1 sezon |
Kontynuacja przygód Mandaloriana, którego celem jest bezpieczne dostarczenie dziecka nieznanego pochodzenia do Zakonu Jedi, aby został poddany szkoleniu.

„Ogień nie zabije smoka‟ – James Hibberd [recenzja]

Pierwsza oficjalna książka opowiadająca o największym hicie telewizyjnym XXI wieku – serialu Gra o Tron – napisana przez dziennikarza „Entertainment Weekly” Jamesa Hibberda i opublikowana przy wsparciu HBO. W "Ogień nie zabije smoka" James Hibberd, dziennikarz „Entertainment Weekly”, prze…

Przeznaczenie: Saga Winx [recenzja 1 sezonu]

Bloom dowiaduje się, że jest wróżką ognia i trafia do szkoły, która szkoli osoby o podobnych talentach. Nie wie jednak, że ten świat skrywa przed nią mnóstwo tajemnic o jej przeszłości oraz zagrożeń, z którymi będzie musiała się zmierzyć.
Copyright © Kulturalna meduza