Podsumowanie 2018 roku

Ostatnie dni roku to okres podsumowań i tworzenia nowych postanowień. Do tych drugich jest mi na tyle daleko, że nie mam pewności, czy w ogóle je stworzę. Zupełnie inaczej ma się sprawa podsumowań! Co udało mi się zrealizować i osiągnąć w tym roku? Pora na przechwałki!

„Elantris‟ – Brandon Sanderson [recenzja]

Elantris – gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkane przez istoty wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, by pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, d…

Paczka świątecznych filmów

Każdy czasami lubi obejrzeć sobie film świąteczny, aby lepiej wczuć się w tę wyjątkową atmosferę. Dlatego też postanowiłam w tym roku spędzić kilka długich godzin na Netflixie, aby móc podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat wybranych produkcji. Zapraszam!

Doctor Who [recenzja 11 sezonu]

Doktor powraca w nowej odsłonie, tym razem w wykonaniu Jodi Whittaker. Teraz musi wraz z nowymi towarzyszami uratować wszechświat.

„Pocałunek szpiega‟ – Erin Beaty [recenzja + konkurs]

Recenzja 1 tomu
Kapitan skrywający sekret.  Szpieg wysłany z misją.  Królestwo o włos od klęski.
Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg, teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci i czekać na Alexa, wyjeżdżające…

Jak fikcja przenika do naszego świata?

Nasze ulubione utwory kultury – książki, filmy, seriale i gry – potrafią przejść do naszego prawdziwego, poukładanego i racjonalnego świata. Oczywiście dzieje się to za sprawą wytrwałych fanów, którzy za wszelką cenę chcą urzeczywistnić ukochane światy fikcyjne. A w jaki sposób się to przejawia?

Chilling Adventures of Sabrina [recenzja 1 sezonu]

Nastoletnia Sabrina, w której żyłach płynie krew wiedźm i ludzi, próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją: przynależnością do Kościoła Nocy.

„Roziskrzone noce‟ – Beatrix Gurian [recenzja]

Matka Phily wychodzi za mąż za hrabiego Frederika, bogatego i wpływowego właściciela wspaniałego pałacu w Danii, nad samym brzegiem morza. Dziewczyna początkowo zachwyca się wspaniałymi strojami i olśniewającą biżuterią, która każdego dnia i nocy dodaje je blasku. Po pewnym jednak czasie okazuje s…

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda‟ [przemyślenia spoilerowe]

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda sprawiły, że zastanawiam się, co ta Rowling tworzy. Bo o ile było dużo fajnych scen, które mnie rozczuliły i sprawiły, że świetnie się bawiłam, tak pojawiło się kilka znaczących problemów, których nie mogę zostawić bez słowa.

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda‟ [recenzja bezspoilerowa]

Gellert Grindelwald ucieka z więzienia oraz postanawia stworzyć armię sojuszników, którzy pomogą mu wypełnić jego misję. W tym samym czasie Albus Dumbledore wysyła Newta Scamandera do Paryża, aby odnalazł Credence'a...

Copyright © Kulturalna meduza