„Wezwij sokoła‟ – Maggie Stiefvater [recenzja]

Ronan Lynch jest śniącym. Potrafi wyciągać ze swoich snów zarówno wspaniałości, jak i koszmary, i przenosić je do swojej rzeczywistości.
Jordan Hennessy jest złodziejką. Im bardziej zbliża się do wyśnionego przedmiotu, którego poszukuje, tym bardziej nierozerwalnie się z nim wiąże.
Carmen Farooq-Lane…

Cień i kość [przemyślenia spoilerowe]

Pierwszy sezon Cienia i kości już za nami, a ponieważ moja ekscytacja jest niegasnąca: przed Wami przemyślenia spoilerowe do ekranizacji książek Leigh Bardugo.

Cień i kość [recenzja 1 sezonu]

Alina odkrywa, że posiada zdolności legendarnej Przywoływaczki Słońca. To właśnie te umiejętności są jedyną rzeczą, która może zniszczyć Fałdę Cienia, przecinającą kraj Ravki na pół.

Skąd ten hype na serial „Shadow and Bone‟?!

Moja przyjaciółka przywitała mnie wczoraj wiadomością: „O co chodzi z tym Shadow and Bone?! Dlaczego to ma tak duży hype?‟. Moi drodzy, jeżeli również zastanawiacie się, dlaczego Shadow and Bone (Cień i kość) wyskakuje Wam z lodówki: śpieszę z odpowiedzią.

Meduzia paczka seriali #3

Przed Wami kolejna meduzia paczka seriali! Tym razem przed Wami krótkie recenzje Hiszpańskiej księżniczki, Współczesnej rodziny oraz Breaking Bad.

„Moc amuletu‟ – Laura Kneidl, Bianca Iosivoni [recenzja]

449 zbiegłych dusz. 449 dni, żeby posłać je z powrotem do krainy umarłych. Łowczyni duchów Roxy wie, że to misja praktycznie niewykonalna. Jej dni zdają się więc policzone. Dlatego nie jest jej na rękę, że musi mieć na oku tajemniczego Shawa, który był opętany i od tamtej pory nic nie pamięta. Szcz…

Nowy wspaniały świat [recenzja 1 sezonu]

Dystopijny świat, w którym prywatność, monogamia czy indywidualizm nie istnieją, zostaje zachwiany przez przyjazd nieznającego systemu Johna.

„Mroczna wiedza‟ – Naomi Novik [recenzja przedpremierowa]

Scholomance to szkoła, w której nie ma nauczycieli, wakacji ani przyjaźni między uczniami – tylko strategiczne sojusze. Przetrwanie jest ważniejsze od stopni, gdyż młodzi magowie nie mogą opuścić szkoły, aż ją ukończą lub zginą. Obowiązujące w Scholomance zasady są proste: nie można chodzić samotni…

Mój własny kawałek comfort culture

Jakiś czas temu pisałam Wam o zjawisku, jakim jest comfort culture. I przemyślawszy ten temat, uznałam, że podzielę się tworami kultury, które u mnie zaliczają się do tej kategorii.
Copyright © Kulturalna meduza