„Avengers: Koniec gry‟ [przemyślenia spoilerowe]

Avengers: Koniec gry to film, o którym naprawdę trudno mówić bez spoilerów. Dlatego nie mogłam nie napisać tutaj swoich przemyśleń, które je zawierają.

„Avengers: Koniec gry‟ [recenzja bezspoilerowa]

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.

„Królestwo popiołów‟ część 1 – Sarah J. Maas [recenzja przedpremierowa]

Recenzja 3 tomu | Recenzja 4 tomu | Recenzja 5 tomu | Recenzja 5.5 tomu
Aelin Galathynius, zabójczyni, która sięgnęła po własne dziedzictwo, by poprowadzić swój lud do zwycięstwa i wypowiedzieć wojnę siło ciemności, spoczywa w specjalnej trumnie, zakuta w żelazo od stóp do głów, jako zakładnik Maev…

„Zły król‟ – Holly Black [recenzja]

Recenzja I tomu
Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść, ale to dopiero początek... Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja – ale tak, to był dopiero początek. 
Niemało trzeba sił, by zadawać cios za ciosem i nie poddawać się znużeniu. O t…

Jak czytać książki Brandona Sandersona?

Wiele razy widziałam komentarze dotyczące książek Brandona Sandersona, które brzmiały mniej więcej tak: nie wiem od czego zacząć; przeraża mnie, że te książki są ze sobą powiązane; nie wiem, w jakiej kolejności czytać książki Sandersona. Oto przychodzę z rozwiązaniem tych problemów!

„First Last Look‟ – Bianca Iosivoni [recenzja]

Kiedy Emery Lance zaczyna swoje studia w Wirginii Zachodniej, jedynym czego sobie życzy jest nowy początek. Chce po prostu studiować: bez plotek na jej temat i potępiających spojrzeń nieprzyjaznych jej ludzi. Za to jest gotowa znieść naprawdę dużo, choćby wytrzymać w jednym pokoju z najbardziej de…

Nie zadzieraj z zołzą spod 23 [recenzja serialu]

June wprowadza się do Nowego Jorku, gdzie mają spełnić się wszystkie jej marzenia. Niestety bardzo szybko okazuje się, że wszystko jest nie tak, jak powinno. A najbardziej nie tak jest jej współlokatorka, Chloe, która poważne problemy z moralnością.
Copyright © Kulturalna meduza